Bogdan Damian a câștigat Campionatul Național de Duatlon 2019, care a avut loc astăzi, 14 aprilie, la Cheile Grădiștea. Pe locul 2 a venit Ciprian Bălănescu, iar pe 3, la open, Erik Rogoz.

La fete a câștigat Antoanela Manac, dar nu știu cine a completat podiumul, nu există rezultate live, iar cei de la fața locului nu au avut ochi decât pentru Antoanela :). Update: Locul 2 la fete a fost ocupat de către Edit Vakaria, iar locul 3 de către Irimia Raluca Georgiana.

Update: Au fost publicate și rezultatele.

Maxvelo, firma care s-a ocupat de cronometrare, i-a pus pe sportivi în clasamente în funcție de categorii. Prin urmare, avem așa:C

1
Loc. Cat.NumeNr. Conc.CategorieTimp
2
14-16 ANI Feminin
3
1TEREBESI ISTVAN37AGE GROUP 25-29 ANI M1:03:18
4
2JUNCU IOAN BOGDAN36AGE GROUP 25-29 ANI M1:07:43
5
3MARINESCU DANIEL-TEODOR31AGE GROUP 25-29 ANI M1:11:53
6
4DULACIOIU CRISTIAN34AGE GROUP 25-29 ANI M1:12:39
7
DNFCARABA CATALIN35AGE GROUP 25-29 ANI M0:42:30
8
DNSBUTUM RAZVAN33AGE GROUP 25-29 ANI M
9
DNSBIOLAN MIHAI ALEXANDRU32AGE GROUP 25-29 ANI M
10
14-16 ANI Feminin
11
1GEORGESCU ALEXANDRU39AGE GROUP 30-34 ANI M1:09:47
12
2OTELEA RADU40AGE GROUP 30-34 ANI M1:11:02
13
3DUMITRESCU ANDREI43AGE GROUP 30-34 ANI M1:11:52
14
4OPREA SEBASTIAN42AGE GROUP 30-34 ANI M1:35:22
15
DNSPOPESCU CATALIN41AGE GROUP 30-34 ANI M
16
DNSMANOLE LIVIU38AGE GROUP 30-34 ANI M
17
14-16 ANI Feminin
18
1DIANA GAL45AGE GROUP 35-39 ANI F1:21:19
19
2BUTUC CORINA LOREDANA46AGE GROUP 35-39 ANI F1:22:35
20
DNSZODIE AIDA44AGE GROUP 35-39 ANI F
21
14-16 ANI Feminin
22
1CSERGEDI ISTVAN49AGE GROUP 35-39 ANI M1:02:08
23
2DOICESCU CRISTIAN IULIAN52AGE GROUP 35-39 ANI M1:05:16
24
3TEOFIC ILDIS55AGE GROUP 35-39 ANI M1:07:38
25
4FRATILA DAN94AGE GROUP 35-39 ANI M1:10:00
26
5BOBOCEA MIHAI ADRIAN53AGE GROUP 35-39 ANI M1:21:00
27
6SPIRIDON PETRE CORNEL48AGE GROUP 35-39 ANI M1:30:17
28
DNFCONSTANTINESCU RAZVAN51AGE GROUP 35-39 ANI M1:42:37
29
DNSMIHAILA SORIN47AGE GROUP 35-39 ANI M
30
DNSANDREI SORIN50AGE GROUP 35-39 ANI M
31
DNSMAXIM COSMIN54AGE GROUP 35-39 ANI M
32
14-16 ANI Feminin
33
1POPESCU AMALIA56AGE GROUP 40-44 ANI F1:35:08
34
2GRIGORESCU FILIP58AGE GROUP 40-44 ANI M1:03:40
35
3HOTA STELIAN61AGE GROUP 40-44 ANI M1:08:38
36
4CUJBESCU ALEXANDRU66AGE GROUP 40-44 ANI M1:08:38
37
5ENACHE DORIN MARCEL59AGE GROUP 40-44 ANI M1:12:43
38
6BARBU BOGDAN VICTOR60AGE GROUP 40-44 ANI M1:12:52
39
7ZAMFIR VICTOR62AGE GROUP 40-44 ANI M1:12:55
40
8NICOLESCU CRISTIAN CONSTANTIN64AGE GROUP 40-44 ANI M1:15:29
41
9CRALEA MIRCEA57AGE GROUP 40-44 ANI M1:27:26
42
DNFDUMITRESCU CORNELIU65AGE GROUP 40-44 ANI M1:40:49
43
DNSTANDARA IONUT63AGE GROUP 40-44 ANI M
44
14-16 ANI Feminin
45
1IONESCU DARIELA67AGE GROUP 45-49 ANI F1:21:54
46
DNSCIUFU LIDIA68AGE GROUP 45-49 ANI F
47
14-16 ANI Feminin
48
1MIRCEA ROBERT72AGE GROUP 45-49 ANI M1:06:53
49
2VOICU LIVIU71AGE GROUP 45-49 ANI M1:08:07
50
3ARPINTE DANIEL75AGE GROUP 45-49 ANI M1:12:32
51
4ALBERT KALMAN69AGE GROUP 45-49 ANI M1:12:47
52
5CHIOARU MIHAI77AGE GROUP 45-49 ANI M1:13:15
53
6GROZA PETRU74AGE GROUP 45-49 ANI M1:15:53
54
7BRICOV GRIGORI73AGE GROUP 45-49 ANI M1:18:45
55
8VULLIET FRANCOIS78AGE GROUP 45-49 ANI M1:19:59
56
9BENESCU VICTOR70AGE GROUP 45-49 ANI M1:30:13
57
DSQPAZU GELU76AGE GROUP 45-49 ANI M1:26:02
58
14-16 ANI Feminin
59
1GRIGORE ADRIAN MARGINEANU79AGE GROUP 50-54 ANI M1:17:53
60
2IRIMESCU MIHAI80AGE GROUP 50-54 ANI M1:19:22
61
3FERENCZ PAL82AGE GROUP 50-54 ANI M1:28:52
62
DNSGRIGORE ADRIAN MARGINEANU83AGE GROUP 50-54 ANI M
63
DNSLAURENTIU RADU81AGE GROUP 50-54 ANI M
64
14-16 ANI Feminin
65
1POPESCU CORNELIU84AGE GROUP 55-59 ANI M
66
AGE GROUP 60-64 ANI M
67
1JENEI MIKLOS86AGE GROUP 60-64 ANI M1:32:01
68
2AGAPIE IONEL85AGE GROUP 60-64 ANI M1:41:37
69
DNFALEONTE IONEL87AGE GROUP 65-69 ANI M0:28:32
70
ELITE - FEMININ
71
1ANTOANELA MANAC1ELITE - FEMININ1:05:53
72
2VAKARIA EDIT3ELITE - FEMININ1:12:56
73
3IRIMIA RALUCA GEORGIANA4ELITE - FEMININ1:19:28
74
DNSDANTIS OTILIA2ELITE - FEMININ
75
ELITE - MASCULIN
76
1DAMIAN BOGDAN7ELITE - MASCULIN0:57:19
77
2BALANESCU CIPRIAN5ELITE - MASCULIN0:58:26
78
3CUPSA MIHAI6ELITE - MASCULIN1:04:35
79
4POP IONUT10ELITE - MASCULIN1:07:45
80
DNSDANIEL ATTILA8ELITE - MASCULIN
81
DNSDANTIS MARIAN9ELITE - MASCULIN
82
JUNIORI 17-19 ANI F
83
1MATEI BOBARNAC ANDREEA MARIA20JUNIORI 17-19 ANI F1:14:33
84
2BUDISAN DAYANA12JUNIORI 17-19 ANI F1:16:35
85
3VOICU MARIA LOREDANA14JUNIORI 17-19 ANI F1:38:54
86
DNSVULPOIU ANA MARIA15JUNIORI 17-19 ANI F
87
JUNIORI 17-19 ANI M
88
1ROGOZ ERICK21JUNIORI 17-19 ANI M0:58:28
89
2MARICA ANDREI VLADIMIR13JUNIORI 17-19 ANI M1:02:11
90
3ROMAS CATALIN22JUNIORI 17-19 ANI M1:02:24
91
4STRATULAT ALBERT24JUNIORI 17-19 ANI M1:03:04
92
5BOCA GABRIEL25JUNIORI 17-19 ANI M1:04:11
93
6CIOLACU TUDOR19JUNIORI 17-19 ANI M1:04:40
94
7SAFCA DUMITREL23JUNIORI 17-19 ANI M1:13:26
95
8MEHEDINȚIU GEORGE16JUNIORI 17-19 ANI M1:14:26
96
9STAN ROBERT18JUNIORI 17-19 ANI M1:15:08
97
10POPA ROBERT17JUNIORI 17-19 ANI M1:18:54
98
DNSARPINTE VLAD11JUNIORI 17-19 ANI M
99
STAFETA MASCULIN
100
1JUCAM PENTRU ROMANIA88STAFETA MASCULIN1:04:59
101
2STÂNA TURISTICĂ POIANA BRȘOV93STAFETA MASCULIN1:10:53
102
DNSSINAIA92STAFETA MASCULIN
103
STAFETA MIXTA
104
1FSA90STAFETA MIXTA1:08:37
105
2CPNT BRASOV95STAFETA MIXTA1:21:13
106
3ASP BRASOV89STAFETA MIXTA1:25:00
107
4PUFULETI91STAFETA MIXTA1:26:57
108
U23 FEMININ
109
1CIOLACU ANDREEA26U23 FEMININ1:33:17
110
U23 MASCULIN
111
1KANIZSAY LEVENTE29U23 MASCULIN0:59:04
112
2CHINDRIS MIHAI27U23 MASCULIN1:00:24
113
3KOVÁCS SZABOLCS30U23 MASCULIN1:00:42
114
4CHIS ANDREI28U23 MASCULIN1:03:31

Comentarii

Comunitate sportivă onlineSusține financiar acest blog!