Rezultatele înregistrate duminică în ultima zi a Campionatelor Naționale de înot pentru seniori în bazin scurt (25 metri) de la Hunedoara:

MASCULIN
50 m liber

1. Norbert Trandafir (CSM Bacău) 00:22:33
2. Alin Coste (CSM Brașov) 00:22:77
3. Marius Radu (CSM Drobeta Tr. Severin) 00:22:96

100 m spate

1. Alexandru Coci (CSM Brașov) 00:54:92
2. Daniel Macovei (ACS Delfinul București) 00:55:68
3. Alexandru Felix Maestru (CSA Steaua) 00:56:09

200 m bras

1. Dragoș Agache (CS Farul Constanța) 02:18:18
2. George Cristinel Oancea (CS Petrolul Ploiești) 02:19:57
3. Daniel Gheorghe Taloș (CSM Brașov) 02:20:28

200 m bras
1. Atila Abibula (CS Farul) 02:22:61
2. Marius Dumitru Borz (LPS Baia Mare) 02:31:12
3. Bogdan Marian Ibănișteanu (CSU Reșița) 02:31:33

400 m liber

1. Alin Alexandru Artimon (CSM Drobeta Tr. Severin) 03:51:94
2. Horia ªtefan Cristea (CSM Brașov) 03:55:16
3. Casian Andrei Mincă (CSM Brașov) 03:56:63

ștafetă 4×50 m mixt

1. CSM Drobeta Tr. Severin (Cătălin Paul Ungur, Bogdan Andrei Urichianu, Dacian Tudor Vanță, Marius Radu) 01:43:97
2. CSU Pitești (Gheorghe Cristian Tătar, Nicolae Andrei Ioniță, Gabriel Florian Popa, ªtefan Daniel Gheorghe) 01:46:97
3. LPS Baia Mare (Carlo ªtefan Turdean, Marius Dumitru Borz, Alexandru Sabău, Ciprian Andrei Pop) 01:49:33

FEMININ

50 m spate

1. Carina Bianca Macavei (CSM Cluj) 00:29:01
2. Cristina Andreea Nicolae (CSA Steaua) 00:30:26
3. Alina Grațiela Ene (LPS Brăila) 00:30:39

200 m fluture

1. Alexandra Dobrin (CSU Pitești) 02:16:55
2. Bianca Izabella Răduță (CSM Pitești) 02:18:93
3. Adriana Corina Morar (CS Viitorul Cluj-Napoca) 02:21:53

100 m liber

1. Ionela Cozma (CS Dinamo) 00:56:06
2. Cristina Georgeta Tătar (CSU Pitești) 00:57:63
3. Anamaria Beatrice Stoiciu (CSA Steaua) 00:59:12

400 m mixt

1. Ionela Cozma (CS Dinamo) 04:50:43
2. Alina Grațiela Ene (LPS Brăila) 04:51:36
3. Mariana Buzatu (CSA Steaua) 04:59:93

ștafetă 4×50 m mixt

1. CSA Steaua (Cristina Andreea Nicolae, Bianca Diana Drăgușin, Ioana Dănșorean, Anamaria Beatrice Stoiciu) 02:00:85
2. CS Dinamo București (Oana Diana Bejan, Nicoleta Zboiu, Ionela Cozma, Daniela Benea) 02:02:17
3. CSM Pitești (Ana Maria Adela Prioteasa, Maria Alexandra Ciorobea, Ana Gabriela Meilă, Bianca Izabella Răduță) 02:06:88

Comentarii