Ciprian Bălănescu a câștigat Ironman Oradea 2012, proba half, în 4h09min. Bălănescu a stabilit și un record național pentru această probă.

Premiul pentru locul 1 este în valoare de 400 de euro, potrivit organizatorilor.

Ironman Oradea a fost la a treia ediție. Revin cu detalii. Acum am scris de pe mobil.

Ah, pe locul doi, la half, a venit Deak Zsombor.

UPDATE

Organizatorii s-au mișcat chiar repede și au publicat clasamentul complet și o galerie foto.

Clasamentul Ironman Oradea – proba full

[table “92” not found /]

Amicul Radu Marga s-a clasat pe locul patru, iar pe locul cinci venit prietenul său Ionuț Ancău. Incredibil, cei doi au fost despărțiți de doar două secunde. În clasament am mai recunoscut pe Sabin Vasile (locul 6) și Marius Dragu (locul 8).

Radu Marga - Ironman Oradea 2012

Clasamentul Ironman Oradea – proba half

[table “91” not found /]

După prima probă, înotul, Ciprian Bălănescu era condus în clasament. A recuperat la  proba de ciclism, după 80 de km, după cum mi-a spus. A avut o alergare foarte bună și a reușit să câștige a Ironman Oradea 2012, la o diferență de aproape trei minute de  urmăritorul său.